رطوبت عسل یکی از روش های بررسی کیفیت عسل

رطوبت عسل,کیفیت عسل,بررسی کیفیت عسل,کیفیت عسل طبیعی,ویزگی های عسل طبیعی

رطوبت عسل یکی از روش های بررسی کیفیت عسل می باشد. در این تایپک از وب سایت عسل کوهی به صورت اجماعی به بررسی رطوبت عسل و تاثیر اون در کیفیت عسل پرداخته ایم.رطوبت مناسب عسل بین ۱۸ تا ۱۸٫۵ می باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

رطوبت عسل

هر چه میزان رطوبت عسل بالاتر باشد، احتمال تخمیر آن بیشتر خواهد بود. حداکثر میزان ۲۱ گرم در ۱۰۰ گرم عسل در استاندارد جدید پیشنهاد شده است. بر اساس این استاندارد جدید عسل شبدر استثنا نشده است ، و لذا حداکثر رطوبت برای عسل شبدر نیز همان ۲۱ درصد می باشد. در عمل ، این میزان رطوبت به ندرت دیده می شود.

رطوبت عسل,کیفیت عسل,بررسی کیفیت عسل,کیفیت عسل طبیعی,ویزگی های عسل طبیعی

در آزمایشات روزمره کنترل کیفیت انجام شده بر روی ۳۰۰۰۰ نمونه عسل ، توسط کیمته بین المللی تعیین کیفیت عسل در طول سالهای ۹۷ تا ۱۹۸۹ ، ۹۱ تا ۹۵ درصد همه عسل ها ، میزان رطوبت کمتر از ۲۰ داشته اند. همچنین در سوییس این استاندارد در بیست سال گذشته بطور موفقیت آمیز مورد استفاده قرار گرفته است.تا اینکه در آخرین بازبینی سازمان غذایی سوییس میزان حداکثر رطوبت ۲۱ درصد را که اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده بود ، پذیرفت.

خیلی از سازمان های ملی زنبورداری (مثل آلمان ، بلژیک، اتریش، ایتالیا و سوییس ) حداکثر رطوبت عسل را بین ۱۸ تا ۱۸٫۵ گرم در صد پذیرفته اند.

با توجه به موارد گفته شده در بالا می توان دانست که رطوبت عسل می تواند یکی از معیار های مهم در تشخیص کیفیت عسل باشد. البته موارد دیگری نیز در کیفیت عسل تاثیر گذار هستند که در مقالات بعدی به آنها اشاره شده و یا بدانها اشاره خواهد شد.

وب سایت عسل کوهی دات کام ، با ارائه عسل مرغوب توانسته است تا عسل با کیفیتی را در اختیار شما هموطنان عزیز قرار دهید. بدین منظور شما می توانید با اطمینان از کیفیت محصول از طریق فروشگاه عسل کوهی دات کام نسبت به تهیه عسل با کیفیت بالا اقدام نمایید.

خرید عسل طبیعی مرغوب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *