وبلاگ

محصولات زنبور عسل و فواید محصولات مختلف آن

محصولات زنبور عسل تنها به عسل آنها ختم نمی شود. بلکه زنبور عسل محصولات مختلفی از جمله عسل ، موم ، بره موم ، ژل رویال ، عسلک ( عسل برگ) ، گرده گل و زهر را شامل می شود. که در ادامه به بررسی اجمالی هر کدام از این محصولات زنبور عسل در وب سایت عسل کوهی خواهیم پرداخت.

انواع محصولات زنبور عسل

عسل

محصول اصلی زنبور ، عسل است. و دارای فواید زیر می باشد: مقوی و پر انرژی – مدر در درمان بیماری های کلیوی – ضد میکروب و ضد باکتری – درمان عفونت های حلق و تنفسی – در قدیم نیز به عنوان پانسمان در زخم های باز و غیره. قیمت این محصول با ارزش بنا به خلوص آن می تواند از ۱۵۰۰۰ تا حنی بالای ۱۰۰ هزار تومان می رسد.

عسل عسل خواص عسل چیست ترکیبات عسل انواع عسل عسل سیاه مضرات عسل فواید عسل فروش عسل

عسل چیست ؟

عسل را زنبور عسل از شهد گیاهان مختلف با غلیظ کردنشان درست می کنند. مقدار آب شهد گل ها معمولا ۲۵ تا ۸۰ درصد است. شامل قندهایی چون گلوکز ، فروکتوز ، مواد معدنی همچون منیزیم ،پتاسیم ، کلسیم ، کلرید سدیم ، گوگرد ، آهن و فسفات است. در ضمن ویتامین هایی همچون B6،B2،B1،B3،B5،C و عناصری مثل ید و روی نیز در عسل وجود دارد. که بنا به نوع عسل میزان آنها متفاوت می باشد. از ویژگی های مهم عسل خاصیت میکروب کشی آن است. به علت وجود بعضی مواد آنتی اکسیدان در عسل هیچ میکروب و یا باسیل و یا ویروسی قادر به زندگی در عسل نمی باشد. یعنی بار میکروبی عسل صفر است.

خواص دارویی و غذایی عسل

تقویت کار قلب ، درمان سنگ کلیه ، واریس، بر طرف کردن جای زخم ، رفع عفونت گلو ، برطرف کردن خارش بدن ، رفع خستگی روزانه ، رفع کم خونی ، خواب کردن کودکان پر جنب و جوش ، درمان شب ادراری کودکان ( کودکان زیر ۵ سال ) ، جلوگیری از برفک دهان ، درمان سستی کمر در امر قوای جنسی ،تنظیم فشار خون ، جلوگیری از یبوست ، درمان زخم معده ، رفع فراموشی ، برطرف کردن سرفه های خشک ، درمان سوختگ ، درمان رماتیسم مفسلی، جلوگیری از سرماخوردگی، برطرف کردن بوی بدن دهان ، درمان زخم معده ، دفع کرم معده از بدن ، درمان سرماخوردگی شدید ، تقویت شیر مادر ، برطرف شدن تب مزمن

خرید عسل طبیعی مرغوب

موم و خواص آن

موم زنبور موم سیاه عسل موم عسل مصنوعی خواص موم عسل برای پوست و مو ساختار شیمیایی موم ایا باید عسل را با موم خورد خواص موم عسل برای مو "مواد تشکیل دهنده موم عسل" کاربرد موم سفید در داروسازی

موم یکی دیگر از محصولات زنبور عسل است. زنبور ها از موم برای ساختن شانه و سلول استفاده می کنند. برای تولید یک کیلوگرم موم ، زنبور ها باید ۱۲ کیلوگرم عسل بخورند. موم دارای فواید زیادی است :  استفاده در داروسازی برای ساخت انواع پمادها ، کرم ها و لوسیون ها ، پوشاننده برای جلوگیری از اکسیداسیون هیدرولیز و فساد در بافت های زنده ، تهیه محصولات آرایشی و تهیه شمع بدون دود و غیره.

ژل رویال و خواص آن

ژل رویال عکس ژل رویال ژل رویال قیمت طریقه مصرف ژل رویال عوارض ژل رویال خرید ژل رویال اصل قیمت هر گرم ژل رویال قرص ژل رویال ژل رویال برای ناباروری

ژل رویال نیز یکی از محصولات زنبور عسل است. ژل رویال غذای مخصوص ملکه است. که زنبوران کارگر به مدت ۳ روز در آغاز خروج تخم از آن تغذیه می کنند. این محصول در کندو ذخیره نمی شود و بلافاصله پس از ترشح به وسیله کارگران مصرف می گردد. به همین دلیل تولید آن در زنبورداری بسیار تخصصی است و بسیار گران قیمت می باشد. از فواید آن افزایش طول عمر ( اکسیر جوانی) ، ضد میکروب و ضد باکتری ، درمان عفونت های ویروسی و بعضی سرطان هاست.

عسلک (عسل برگ)

در صورت عدم دسترسی زنبور ها به شهد و گرده گل ، زنبور ها از شیره برگ درختان که توسط شته ها و شپش ها بر روی درخت جامانده ، برای تولید عسل استفاده میکنند. عسلک در مقایسه با عصل قند کمتری دارد ولی از نظر عناصر تغذیه ای از آن غنی تر است.محصولات زنبو گرانترین برگ عسلک درخت صنوبر است که به رنگ قهوه ای مایل به سیاه می باشد. اصلی ترین مصرف آن در رژیم های غذایی غنی و پر ویتامین است.

خرید عسل طبیعی مرغوب

بره موم و خواص آن

 بره موم قیمت بره موم قرص بره موم طریقه مصرف بره موم بره موم را از کجا تهیه کنیم بره موم سرطان عکس بره موم خواص بره موم در طب سنتی خواص بره موم برای معده

بره موم ماده ای شبیه موم و از محصولات زنبور عسل است. حالت آن خمیری شکل و چسبناک و بوی مطبوع که رنگ آن از سبز تا قهوه ای تیره متغیر است. رنگ و عطر بره موم در مناطق مختلف متفاوت بوده و در هوای سرد ، ترد و شکننده و در هوای گرم ، نرم و چسبناک است. در کندو جهت جلوگیری از سرما و پوشش شکافها و چسباندن کادرهای داخل کندو استفاده می شود. زنبور ها از بره موم برای درز گیری و ضدعفونی داخل کندو استفاده می کنند. بره موم تنها آنتی بیوتیک خیلی قوی طبیعی است که توسط زنبور عسل از صمغ بعضی گیاهان، شهد و گرده گل درست می شود. دارای ویتامین های B1،B2،B3 و A و ویتامین K می باشد. بره موم خواصی شامل اثر ضد باکتریایی، ضد قارچی ، ضد انگلی ، آنتی اکسیدانی ، ضد التهابی ، ضد پوسیدگی دندان و همچنین به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن ، بهبود دهنده اختلالات دهان و لثه ، بی حس کننده موضعی و کاهش فشار خون دارد.

گرده گل و فواید بالقوه آن

گرده گل مضرات گرده گل گرده گل و بارداری طریقه مصرف گرده گل قیمت گرده گل خواص گرده گل برای کودکان گرده گل پروستات طبع گرده گل نگهداری گرده گل

اندازه گرده گل از کوچکترین آن یک هزارم میلیمتر تا بزرگترین ان کرده گل کدو دو دهم میلیمتر با رنگ های متنوع از زرد کم رنگ تا قرمز و قهوه ای کاملا  متنوع است. در کنار عسل و عسلک ، گرده گل مهمترین غذایی است که زنبور عسل برای زیستن و رشد به آن نیاز دارد و آن را از روی گل های گیاهان جمع آوری و به کندو آورده و صرف تغذیه لارو هامی نماید. بدون گرده لاروها و زنبور ها قادر به ادامه حیات نیستند، تنها کار زنبور در مورد گرده ، جمع آوری و ذخیره سازی آن در کندو برای مصرف غذایی در زمستان است. گرده تمام عناصر غذایی کم مصرف و پر مصرف بدن را دارد. فواید آن شامل : یک غذای کامل و دارو ( یک قاشق هنگام صبحانه) – افزایش دهنده نیروی جوانی – محرک بدن – اثرات فوق العاده برای بدن و متابولیسم دارد و غیره.

زهر زنبور عسل

خاصیت دارویی داشته که در درمان برخی از سرطان ها ، درد استخوان و مفاصل ، در ساخت پادزهر نیش زنبور کاربرد دارد.

خرید عسل طبیعی مرغوب

رطوبت عسل,کیفیت عسل,بررسی کیفیت عسل,کیفیت عسل طبیعی,ویزگی های عسل طبیعی

رطوبت عسل یکی از روش های بررسی کیفیت عسل

رطوبت عسل یکی از روش های بررسی کیفیت عسل می باشد. در این تایپک از وب سایت عسل کوهی به صورت اجماعی به بررسی رطوبت عسل و تاثیر اون در کیفیت عسل پرداخته ایم.رطوبت مناسب عسل بین ۱۸ تا ۱۸٫۵ می باشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

رطوبت عسل

هر چه میزان رطوبت عسل بالاتر باشد، احتمال تخمیر آن بیشتر خواهد بود. حداکثر میزان ۲۱ گرم در ۱۰۰ گرم عسل در استاندارد جدید پیشنهاد شده است. بر اساس این استاندارد جدید عسل شبدر استثنا نشده است ، و لذا حداکثر رطوبت برای عسل شبدر نیز همان ۲۱ درصد می باشد. در عمل ، این میزان رطوبت به ندرت دیده می شود.

رطوبت عسل,کیفیت عسل,بررسی کیفیت عسل,کیفیت عسل طبیعی,ویزگی های عسل طبیعی

در آزمایشات روزمره کنترل کیفیت انجام شده بر روی ۳۰۰۰۰ نمونه عسل ، توسط کیمته بین المللی تعیین کیفیت عسل در طول سالهای ۹۷ تا ۱۹۸۹ ، ۹۱ تا ۹۵ درصد همه عسل ها ، میزان رطوبت کمتر از ۲۰ داشته اند. همچنین در سوییس این استاندارد در بیست سال گذشته بطور موفقیت آمیز مورد استفاده قرار گرفته است.تا اینکه در آخرین بازبینی سازمان غذایی سوییس میزان حداکثر رطوبت ۲۱ درصد را که اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده بود ، پذیرفت.

خیلی از سازمان های ملی زنبورداری (مثل آلمان ، بلژیک، اتریش، ایتالیا و سوییس ) حداکثر رطوبت عسل را بین ۱۸ تا ۱۸٫۵ گرم در صد پذیرفته اند.

با توجه به موارد گفته شده در بالا می توان دانست که رطوبت عسل می تواند یکی از معیار های مهم در تشخیص کیفیت عسل باشد. البته موارد دیگری نیز در کیفیت عسل تاثیر گذار هستند که در مقالات بعدی به آنها اشاره شده و یا بدانها اشاره خواهد شد.

وب سایت عسل کوهی دات کام ، با ارائه عسل مرغوب توانسته است تا عسل با کیفیتی را در اختیار شما هموطنان عزیز قرار دهید. بدین منظور شما می توانید با اطمینان از کیفیت محصول از طریق فروشگاه عسل کوهی دات کام نسبت به تهیه عسل با کیفیت بالا اقدام نمایید.

خرید عسل طبیعی مرغوب

 

زنبور عسل,عسل طبیعی

دانستنی های زنبورهای عسل سری اول

در وب سایت عسل کوهی ۱۶۰ دانستنی های زنبورهای عسل را در بخش های مختلف برای شما ارائه خواهیم کرد. در اینجا سری اول این دانستنی ها را می توانید مطالعه کنید.

دانستنی های زنبورهای عسل

۱- اولین اثری که از زنبور عسل بدست آمده فسیلی است متعلق به چهل میلیون سال قبل که در آن زنبور عسل در داخل صمغ درخت محبوس شده بود. و این فسیل در موزه زنبور عسل در شهر وایمار در آلمان نگهداری می شود.

۲- اولین اثر نقاشی مربوط به زنبور عسل در یکی از غارهای اسپانیا بدست آمده که در آن شخصی را نشان می دهد که از داخل شکاف صخره های سنگی عسل بر می دارد. این اثر ۱۲۰۰ سال پیش به وسیله غارنشینان همان نقطه بر روی دیوار غار نقاشی شده و هنوز هم در آنجا به همان صورت باقی است.

دانستنی های زنبور عسل دانستنی های عسل زندگی اجتماعی زنبورهای عسل زمان برداشت عسل از کندو درباره زنبورهاي عسل تحقیق در مورد عسل دانستنی های زنبورداری

نکته ها و دانستنی های زنبورهای عسل

۳- آثار بدست امده در مصر نشان می دهد که در این کشور ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح زنبور داری در کندوهای گلی و سفالی رسم بوده است.

۴- حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح زنبور عسل در کشور سوئد وجود داشته است. زیرا آثاری از آن در جنوب این کشور بدشت امده که فعلا در موزه تاریخ سوئد شهر استکهلم نگهداری می گردد.

۵- ارسطو دانشمند معروف یونانی و معلم اسکندر کبیر در سال ۳۵۰ قبل از میلاد کتابی درباره زنبور عسل نوشت . این اولین کتابی است که تاریخ درباره ی زنبور عسل نوشته است.

۶- در سال ۱۸۵۱ یک آمریکائی به نام لانگستروت قابهای متحرک کندوی زنبور عسل را تعمیم داد و با این کار بزرگترین پیشرفت در تاریخ زنبورداری جهان را بوجود آورد بطوری که تمام اصول زنبورداری امروز روی پایه هایی قرار دارند که وی ایجاد کننده اش بود.

شهد زنبور عسل,دانستنی های زنبور های عسل,گل زنبور عسل گرده گل و بارداری قیمت گرده گل مضرات گرده گل طریقه مصرف گرده گل خواص گرده گل برای کودکان گرده گل پروستات طبع گرده گل خواص گرده گل برای پوست

میزان تولید عسل توسط زنبور های عسل

۷-یک کندوی خوب در فصل فعالیت شدید ( در اطراف تهران در اولیل خرداد ماه) می تواند ۸۰۰۰۰، کندوی متوسط ۵۰۰۰۰ زنبور داشته باشد. همین کندو معمولا در زمستان تعداد زنبورهایش به ۹۰۰۰ عدد یا کمتر تقلیل پیدا می کند.

۸- زنبور عسل برای اینکه یک قاشق چایخوری عسل جمع کند بایستی فاصله ای برابر تهرات تا برلین را طی کرده و در بین راه دو میلیون بار روی گل ها بنشیند!

۹- از هر ۳ گرم شهدی که زنبور عسل از روی گ ها جمع آوری می کند در کندو آنرا غلیظ و تبدیل به ۱ گرم عسل می نماید. برای غلیظ کردن شهدهای جمع آوری شده در روز ، زنبور عسل آنرا پس از غروب خورشید دوباره از داخل شان ها مکیده و وارد کیسه عسلی اش می کند. در آنجا کمی از آبش را جذب و مقداری دیاستاز برویش اضافه نموده ، داخل شان ها می گذارد. زنبور بعد آن را مکیده و همین عمل را تکرار می کند. این کار آنقدر ادامه می یابد تا عسل به غلظت طبیعی خود برسد. در این وقت است که به سلولی که عسل غلیظ شده در آنجا انبار شده حمل و پس از پر کردن آن سرش را با موم می پوشاند.

خرید عسل طبیعی مرغوب

۱۰- یک زنبور عسل برای تهیه یک گرم عسل بایستی روی ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ گل بنشیند  برای جمع کردن یک کیلوگرم عسل معادل هفت بار دور کره زمین پرواز می کند.

دانستنی های تخم گذاری زنبور های عسل

Queen Bee,ملکه زنبور عسل,ملکه زنبور عسل عکس ملکه زنبورهای عسل ملکه زنبورهای عسل در جدول نام ملکه زنبورهای عسل زندگی زنبورهای عسل زنبورعسل و پرورش آن نام دیگر ملکه زنبورعسل زندگی اجتماعی زنبورهای عسل کندوی بدون ملکه,زنبور عسل,

۱۱-ملکه تخم هایی هر کدام به وزن ۰٫۵ میلیگرم می گذارد. یعنی وزن ۲۰۰۰ عدد آن فقط یک گرم می شود. این تخم ها ۷۲ ساعت پس از گذاشته شدن باز شده و لارو سفید رنگ هلالی شکلی به وزن ۰٫۳ میلیگرم از آن خارخ می شود.لارو مزبور از غذا های فراوانی که فوری به وسیله زنبورهای پرستار در اطرافش گذاشته می شود به مقدار زیاد خورده و بسرعت عجیبی رشد می کند. بطوری که ۱۵۰ ساعت بعد از تولد تخم ، وزنش ۵۰۰ برابر ، یعنی ۱۵۵ میلیگرم می شود. وی برای اینکه بتواند این ازدیاد حجم فوق العاده را ممکن سازد چهار بار ( یعنی روزی یک بار) در همین مدت پوست می اندازد.

۱۲- مدت لازم برای رشد زنبور عسل از تخم تا حشره کامل برای ۳ نوع زنبوری که در هر کندو وجود دارد به قرار زیر است. نوع زنبور تخم لارو سرباز لارو سر بشته جمع ملکه ۳  ۶  ۷  ۱۶  کارگر  ۳  ۶  ۱۲  ۲۱  نر  ۳   ۶   ۱۵   ۲۴ یعنی برای ملکه ۱۶ روز و، کارگر ۲۱ روز و نر ۲۴ روز می باشد.

۱۳- لارو ها در روز های اول به علت رشد سریع به غذای زیادی احتیاج دارند، به همین دلیل تعداد زیادی از پرستار ها سرشان را به داخل سلولهائی که لاروها در آن قرار دارند فرو برده و مواد غذایی لازم را که از غدد شیری آنها ترشح می شود به وسیله خرطوم به صورت مایع سفید رنگی در کنار لاروها می ریزند. این کار ممکن است تا ۲۰۰۰ بار در روز به وسیله زنبورها (البته فقط در روزهای اول زندگی) تکرار گردد.

زنبور های کارگر

۱۴- زنبور کارگر پس از آنکه سلول هایش به صورت یک حشره کامل خارج شد نمی تواند فورا پرواز کند. بلکه بایستی مدتی را در داخل کندو مشغول گردد. وی از شیزدهمین تا هجدهمین روز پس از تولد به وسیله غدد زیر شکمی خود صفحات مومی بسیار کوچکی ترشح می نماید که وزن یک میلیون و دویست و پنجاه هزار عدد آن یک گرم می شود. موم ترشح شده را زنبور با پاها از زیر شکم جدا کرده ، دست ها داده و از آنجا به آرواره ها انتقال می دهد. سپس آنرا جویده و قسمتی از دیواره های شش ضلعی سلول را می سازد. که به زودی محل تخم ریزی ملکه یا ذخیره گرده گل و یا عسل خواهد شد. ضخامت دیواره های این سلول در قسمت پایین یک بیستم میلیمتر و در بالا کمی بیشتر است.

خرید عسل طبیعی مرغوب

قانون چهل روزی در زنبورهای عسل

۱۵- قانون چهل روزی : مدت لازم برای تبدیل یک تخم به کارگر کامل ۲۱ روز است. کارگر کامل پس از تولد حدود ۲۱ روز هم قادر به پرواز نبوده و این مدت را باید در داخل کندو و به خدمات مختلف از قبیل تمیز کردن حفره ها ، پرستاری ، موم سازی و دفاع در مقابل حشرات خارجی بپردازد. آنگاه می تواند آوردن بار از خارج کندو را شروع کند. بنابر این تخمی که از امروز گذاشته شد چهل و دو روز بعد از تبدیل به یک زنبور گرده یا عسل آور می شود. دانستن این مدت برای زنبوردار خیلی مهم است. زیرا زنبوردار که وقتی تقریبی شکوفه های منطقه خودش را می داند خواهد توانست ملکه های جمعیت های خود را از چهل روز پیش یا کمی زودتر با دادن شربت تحریک به تخم گذاری کند تا هنگام باز شدن شکوفه ها جمعیت قوی بوده و هم عسل بیشتری به کندو بیاورد و هم گرده افشانی درختان میوه را بهتر انجام دهد.

جمع بندی

۱۵ نکته از ۱۶۰ نکته مهم دانستنی های زنبورهای عسل را برای شما بازگو کردیم. در ادامه در بخش دانستنی های زنبور عسل به ارائه سایر نکات خواهیم پرداخت.

عسل طبیعی ,فواید عسل,درمان بیماری با عسل,عسل کوهستان,عسل کوهی,asalkoohi.com, آشنایی با انواع عسل, خواص دارویی عسل, خاصیت درمانی عسل, خاصیت داروئی عسل, فواید عسل, نحوه نگهداری عسل, بهترین روش نگهداری از عسل, نحوه مصرف عسل

خرید مستقیم عسل طبیعی بدون واسطه و با قیمت مناسب

عسل طبیعی از گذشته های بسیار دور تا کنون برای درمان بیماری های مختلفی استفاده شده است. از طرفی مهمترین خاصیت عسل ضد میکروب بودن آن می باشد. هر چند با توجه به اینکه عسل ماده ای کاملا خوراکی است، باید محیط مناسبی برای رشد میکروب ها باشد. اما میکروب ها در معرض عسل نابود می شوند و به مرور زمان از بین می روند. دلیل آن این است که عسل حاوی آنتی بیوتیک ها و آنزیم دیاستاز می باشد. این تنها گوشه ای از فواید و ویژگی های عسل طبیعی است.

عسل طبیعی ,فواید عسل,درمان بیماری با عسل,عسل کوهستان,عسل کوهی,asalkoohi.com, آشنایی با انواع عسل, خواص دارویی عسل, خاصیت درمانی عسل, خاصیت داروئی عسل, فواید عسل, نحوه نگهداری عسل, بهترین روش نگهداری از عسل, نحوه مصرف عسل

خواص مختلف عسل

 1. حاوی آنتی اکسیدان بوده و بر سلامت قلب و عروق بسیار مفید می باشد.
 2. ضد پیری است و به سلامت پوست کمک میکند.
 3. در فرآورده های ضد سرفه ، بصورت مستقیم یا غیر مستقیم از عسل استفاده می شود. از طرفی برای ورم گلو و بر طرف کردن زخم های دهان نیز غرغره کردن عسل و آبلیمو توصیه شده است.
 4. عسل ضد آسم می باشد.
 5. با وجود اینکه طعم عسل شیرین می باشد. و باید بر روی لثه و دندان ها مضر باشد اما اینطور نیست بلکه عسل طبیعی لثه ها را سالم و دندان ها را سفید میکند.
 6. عسل ضد زخم معده و گوارش می باشد. ضد اسهال بوده لذا دستگاه گوارش را پاک می سازد . عسل می تواند بر عفونت های معده نیز مفید باشد.
 7. عسل درمانی برای بیماری آب مروارید مفید است.
 8. پاد زهر و دوست کبد شماست. لذا میتوان در بیماری های کبدی از آن استفاده کرد.
 9. سکنجنبین تهیه شده با عسل ، صفرابری اعلاست.
 10. مصرف عسل با کندر می تواند سنگ های کلیه و مثانه را از بین ببرد.
 11. عسل گرفتگی مویرگ های شما رو باز می کند و برای عروق بسیار مفید خواهد بود.
 12. بیماری های مختلفی نیز می تواند با عسل طبیعی بهبود یابد مثل چاقی  مفرط ، فشار خون بالا و چربی بالا ، درمان زخم های موضعی و زخم های دهان،سرماخوردگی، سینوزیت، سوء هاضمه ، معده درد ،سکسکه و بسیاری از بیماری های دیگر.

انواع عسل های موجود در بازار ایران

عسل با کیفیت های مختلفی در بازار به فروش می رسد. در این بین نیز افراد سودجوی زیادی هستند که عسل های بی کیفیت رو با عنوان عسل طبیعی به فروش می رسانند حال آنکه این عسل ها گاها حتی زنبور هم ندیده اند. بله زنبور هم ندیده اند. در ادامه انواع عسل رو بصورت خلاصه با هم مرور میکنیم.

 1. عسل طبیعی : عسلی است که زنبور های عسل تماماً با استفاده از شهد گل ها تولید میکند.
 2. عسل نیمه طبیعی : عسلی است که زنبور عسل در کنار استفاده از شهد گل ها ، از شکر و شربت میوه ها نیز استفاده میکند. که در این مورد نیز کیفیت ها بسته به میزان مصرف شیره متفاوت خواهد بود.
 3. عسل کاملا غیر طبیعی : عسلی است تقلبی که افراد متقلب بدون دخالت هرگونه زنبور عسل ، بصورت کارگاهی از طریق شیره قند یا شیره ذرت و یا انواع میوه ها تولید میکنند و بعنوان عسل بفروش می رسانند. این نوع عسل ضمن اینکه هیچ منفعتی برای شما نداره ، بسیار بسیار نیز برای بدن مفید خواهد بود.

با اوصاف فوق خرید عسل باید از مراکز معتبر تهیه گردند تا علاوه بر لذت بردن از طعم و بوی آن ، از سلامت و کیفیت آن نیز مطمئن گردید.

تهیه عسل طبیعی از سایت عسل کوهی

سایت عسل کوهی دات کام با هدف عرضه عسل طبیعی با کیفیت و بدون واسطه از زنبوردار برای راحتی شما هموطنان عزیز راه اندازی شده است. کلیه عسل های ما بصورت مستقیم از زنبوردار و همراه با برگه های آزمایش می باشند و شما می توانید با اطمینان کامل و تضمین کیفیت ، عسل مورد نیازتون رو از سایت عسل کوهی دات کام خریداری نمایید.

عسل طبیعی محصولی از مناطق و مراتع بکر ایران

عسل طبیعی عرضه شده توسط وب سایت عسل کوهی دات کام ، از یکی از بکر ترین و دست نخورده ترین مراتع و مناطق ایران بصورت مستقیم توسط زنبورهای عسل تولید و به شما عرضه می شود. این عسل طبیعی در منطقه مرزی قطور شهرستان خوی واقع در استان آذربایجان غربی تهیه می شود.

خرید مستقیم از زنبور دار

شما عسل رو بدون هیچگونه واسطه ای از زنبوردار تهیه میکنید. این عسل کاملا طبیعی بوده و شما می توانید برگه آزمایش این محصول را نیز درخواست دهید تا همراه عسل برای شما ارسال شود.

تضمین طبیعی بودن عسل

ما به عسلی که به شما ارائه می دهیم اطمینان داریم. لذا طبیعی بودن تمام عسل های موجود در سایت را تضمین میکنیم و اگر طبیعی نبودند ، دو برابر مبلغ عسل را به حساب شما واریز خواهیم کرد. بدین منظور میتوانید بخش شرایط بازگشت وجه سایت را مطالعه بفرمائید.

استفاده از ظروف درجه یک و بهداشتی

تیم ما متشکل از کارشناس بهداشت و صنایع غذایی می باشد. لذا تمام مراحل بسته بندی و ارسال در شرایط کاملا بهداشتی خواهد بود. و از طرفی ظروف استفاده شده برای عسل طبیعی نیز کاملا بهداشتی و از مواد اولیه درجه یک می باشد.

عسل طبیعی خام بدون هیچ گونه افزودنی

عسل طبیعی عرضه شده توسط سایت عسل کوهی دات کام بدون هرگونه افزودنی و حرارت می باشد لذا کیفیت عسل کاملا طبیعی و مانند زمان برداشت عسل از کندو می باشد.

خرید اینترنتی عسل طبیعی

شما می توانید بصورت آنلاین عسل طبیعی را از وب سایت عسل کوهی دات کام با اطمینان کامل خریداری نمایید. و عسل را درب منزل تحویل بگیرید. بدین منظور به فروشگاه سایت مراجعه و حسب نیاز عسل مورد نظرتان را در تعداد مورد نیاز به سبد خرید اضافه و سفارش دهید.

مشاهده محصولات عسل